«هتل ترانسیلوانیا» در صدر کارتون‌های سونی

«هتل ترانسیلوانیا» در صدر کارتون‌های سونی

بانی فیلم: «هتل ترانسیلوانیا۳» که نام جانبی و کامل کننده آن «تعطیل تابستانی» است با عبور از مرز ۵۰۰ میلیون دلار به پرفروش ترین فیلم کارتونی در تاریخ حیات سونی پیکچرز شرکت تولید کننده آن تبدیل شده است.

این فیلم با ثبت این رقم و به واقع با ۵۰۸ میلیون دلاری شدن در مجموع قاره ها و مناطق مختلف جهان از آمار قسمت دوم این انیمیشن هم که به ۴۷۵ میلیون دلار بالغ شده بود، فراتر رفته و به توفیق مذکور دست یافته است. اگر هم قرار باشد به مجموع کار سه قسمت هتل ترانسیلوانیا نگاه کنیم، می بینیم به ۳/۱ میلیارد دلار بالغ می شود.
از مبلغ ۵۰۳ میلیون دلاری قسمت سوم ۳۲۳ میلیون آن در مناطقی به جز آمریکای شمالی حاصل آمده و بقیه آن در سینماهای آمریکا و کانادا اندوخته شده است. این نیز گفتنی است که هر دو قسمت قبلی هتل ترانسیلوانیا در فصل پاییز به نمایش درآمده بودند اما فیلم سوم در تابستان (۲۰۱۸) اکران شد.
دیگر افتخار این فیلم این است که در سطح آمریکای جنوبی فقط یک فیلم دیگر کمپانی سونی بهتر از آن عمل کرده و آن فیلم قسمت دوم «جومانجی» با عنوان تکمیلی «به جنگل خوش آمدید» است. موفقیت های سونی پیکچرز در زمینه کارتون سازی در حالی شکل گرفته که البته پیشتازی در این زمینه هنوز با والت دیسنی معروف و قدیمی است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *